حجّة‌الحق، حضرت استاد اسدالله داستانی بِنیسی ـ رضوان الله تعالی علیه. ـ‌ (1325 ـ 1383 ش.) عالمی بود که بر طبق فرموده‌ی خودش، 120/000 بیت شعر سروده و اراده کرده بود که صدها اثر نوشتاری به جهانیان تقدیم کند.

حجّت الاسلام و المسلمین اسماعیل داستانی بِنیسی، فرزند ایشان، سال‌ها است که با نوشتارها و سخنرانی‌هایش، مسیر پدر را ادامه می‌دهد و در راه اِحیای آثار ایشان تلاش می‌کند.

مطالب مشابه

6 دیدگاه

 1. 2

  حسینی

  سلام. خسته نباشید.
  مردی نماز نمی‌خواند و روزه نمی‌گیرد. آیا همسرش که سه فرزند خردسال دارد، از او جدا شود؟

  پاسخ
  1. 2.1

   admin

   علیکم السّلام و رحمه الله.
   سلامت باشید.
   این مسائل، دلیل شرعی برای طلاق‌گرفتن نمی‌شوند. وظیفۀ چنین بانویی این است که با همسرش زیاد مدارا کند و با بیانِ گاهگاهِ آثار نماز و روزه و ترک آن‌ها به زبان خوش)، او را امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر نماید.

   پاسخ
   1. 2.1.1

    حسینی

    زن شش سال مدارا کرده‌؛ امّا بحث و دعوا پیش آمده.
    نهی از منکر هم بی‌فایده بوده و شوهر می‌گوید که با خدا لج کرده‌ام و خدا باید در روز قیامت درباره‌ی مستجاب‌نکردن دعاهایم به من جواب دهد. سابقه‌ی اعتیاد هم دارد.
    زن درباره‌ی تربیت و آینده‌ی بچه‌ها نگران است.

    پاسخ
    1. 2.1.1.1

     admin

     آفرین بر این بانو که این‌همه مدّت مدارا کرده؛ امّا باز باید مدارا کند.

     او اگر می‌تواند، خودش این مطالب را برای شوهرش بگوید و جا بیندازد و اگر نمی‌تواند، از کسی که می‌تواند، بخواهد که این‌ها را برای شوهر جا بیندازد:
     الف. لج‌کردن آفریده با آفریدگار، امری بسیارزشت است و فایده‌ای برای آن آفریده ندارد؛ بلکه فقط زیان دارد؛
     ب. خداوند والا قول نداده است که همه‌ی دعاها را مستجاب کند و استجابت «حتمی» دعا شرایطی دارد که یکی از آن‌ها ترک همه‌ی گناهان و انجام‌دادن همه‌ی واجبات است؛ پس لازم نیست که به بنده‌اش در این‌باره جواب دهد.

     این زن، خودش، برای تربیت فرزندانش بکوشد و دعای حضرت امام سجّاد ـ سلام الله تعالی علیه. ـ درباره‌ی فرزندان را که در کتاب شریف «صحیفه‌ی سجّادیّه» آمده است، گاهی بخواند.

     پاسخ
 2. 1

  محمّد

  سلام علیکم.
  از زحماتی که می کشید، ممنونم.
  اگر مطالب با تصاویر باشد، اثر بهتری روی خواننده می‌گذارد.

  پاسخ
  1. 1.1

   admin

   علیکم السّلام و رحمه الله.
   سلامت باشید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر از مطالب نوشتاری، شنیداری و دیداری این وبگاه، در کتاب‌ها، رسانه‌ها و فضاهای مجازی استفاده کردید، لطفاً با بیان نشانی وبگاه، به افزایش خدمت‌رسانی ما کمک کنید.