تنهاراه تقرّب به خدا و اهل بیت (علیهم السّلام) (کلیپ صوتی کوتاه)

بسم الله الرّحمان الرّحیم
چند لحظه از سخنرانی حاج‌آقا اسماعیل داستانی بِنیسی
(متن صوت بالا):

تنهاراه تقرّب به خدا و اهل بیت (علیهم السّلام)

خدا رحمت کند مرحوم آیت‌الله آسیّد محمّدآقای ضیاءآبادی را. ایشان فرموده: «گاهی افراد می‌پرسند که چه‌ کار کنیم به خدا و امام زمان ـ عجّل الله تعالی فرجه الشّریف. ـ نزدیک بشویم؟» فرمود: «یک راه، بیش‌تر نیست. می‌خواهی به خدا نزدیک شوی، به اهل بیت نزدیک شوی، فقط یک راه دارد؛ آن هم بندگی است.»

یک دختری موهایش را بریزد بیرون؛ بعد در کوچه، خیابان بگوید: «سبحان‌الله. استغفر الله. استغفر الله.» بابا! موهایت را بگذار تو. «واجب» الاهی، حجاب واجب، را ترک کرده‌ای؛ [ولی] داری ذکر «مستحب» می‌گویی؟! [می‌گوید:] «حاج‌آقا! اصلاً این را هم نگویم؟» بگو؛ امّا حجابت مهم‌تر است. شیطان آمده اولویّت را در زندگی تو تغییر داده، مهم‌تر را زده که تو را مشغول مهم کند، تو را گولت زده، فریبت داده.

مادر به جای این که بچه را بغل کند، ـ [چون] می‌خواهد برود بیرون. ـ چند تا اسباب‌بازی و خوراکی، دوْر بچه می‌چیند، می‌رود. [بچه می‌گوید:] «خیلی مامانم مامان خوبی است؛ این‌قدر مرا دوست دارد؛ ببین چقدر خوراکی به من داده، زده به [شبکۀ] پویا [تا من برنامه‌های دلخواهم را ببینم]، این‌همه اسباب‌بازی دوْروبَر من چیده.» نمی‌داند مادر، خودش را از او گرفت. اولویّت تغییر کرد.

شیطان گاهی یک کاری می‌کند ما خدا را از دست بدهیم؛ [مثلاً: در مثال بالا] «سبحا‌ن‌الله» بگوییم. بابا! تو حجابت را رعایت کنی، هزاران برابر ذکر «سبحان‌الله»، مقام پیدا می‌کنی. به جای یک درخت، یک باغ در بهشت برایت آماده می‌شود.

#آیت‌الله ضیاءآبادی، #بندگی، #تقرب، #حجاب، #ذکر، #شیطان، #قرب، #مستحب، #واجب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مشابه:

دکمه بازگشت به بالا