خاطرات آقای احمد خانی در باره‌ی حضرت استاد بِنیسی (رضوان الله علیه)

ویراسته‌‌ی خاطرات آقای احمد خانی در باره‌ی حضرت استاد اسدالله داستانی بِنیسی ـ رضوان الله علیه. ـ با پی‌نوشت‌های حجّت الاسلام و المسلمین اسماعیل داستانی بِنیسی:

بسم الله الرّحمان الرّحیم

در عالَم كودكى‌ام مشتاق دیدار شخصیتی بودم که روح و اندیشه‌ام را راهنمايى كند و الگویم شود؛ كسى كه خدایی‌تر زندگی کند و کارهایش ارزشمندتر باشد‎؛ تا این که روزی نگاهم به كتابى افتاد که در ویترین مغازه‌ای بود و تصویر جلدش كودكى بود كه روى بازوى او آيه‌‏اى نوشته شده بود (1). انگار نقّاشی‌اش با انسان صحبت می‌کرد و در آن‏، عشق و روحانيّت موج می‌‏زد. دوست داشتم که وارد تصوير شَوم و به عالَم آن ملحق گردم. با زحمت، نام نويسنده‌اش را خواندم: «بی‌‏نی‌‏سی» (2). ناگهان يادم آمد که ایشان را می‌‏شناسم و مهربانی و لبخندشان را دیده‌ام.

ایشان را دوست داشتم؛ چون در اطراف من كسى نبود كه مانند ایشان با کودکان حرف بزند، به آنان عشق بورزد و آنان را نوازش كند.

اين، عالَم من بود؛ امّا ایشان فقط محبوب من نبودند؛ چراكه مردم از مردى صحبت می‌‏كردند كه هر صبح جمعه در خانه‌‏اش منتظر آنان‌ می‌‏نشست، با خوشرويى برايشان صحبت می‌‏كرد، در برابر تلاششان كتاب هديّه می‌‏داد و هم‌نفس با آنان دعاى توسّل می‌‏خواند.

ایشان هميشه می‌‏فرمودند: «كارى را انجام بدهید كه به آن علاقه داريد.» خودشان هم این‌چنین بودند؛ زیرا از سویی عاشق هدايت مردم بودند و از سوی دیگر، انگار عمر شریفشان را همانند منبرى می‌‏ديدند كه حتّى‏ در هنگام استراحت به فكر ارائه‌ی به‌تر مطالب آن بودند و بارها می‌‏فرمودند: «ديشب از رختخواب بلند شدم و فلان شعر را سرودم يا فلان مطلب را نوشتم.»

آری‎؛ ایشان عالمى مردم‌‏دوست، مردم‏‌دار و پیوسته در فکر مردم بودند و برای همین، كتاب‌‏های فراوانی نوشتند و به آنان تقدیم کردند.‎


پی‌نوشت‌ها:

1) مقصود، كتاب «تولّد فرزند اسرارآميز»، چهارمين جلد از سرى كتاب‏‌هاى «امام زمان خود را بشناسيم» است كه در اوايل انقلاب در شُمارگان فراوان، چاپ و ناياب شد.

2) «بينيس» نام دیگر زادگاه حضرت استاد بنیسی ـ رضوان الله علیه. ـ است و گویا ايشان برای این که خواندن این واژه، آسان‌‏تر است، در برخى از كتاب‌‏هايى كه براى كودكان و نوجوانان نوشته‌اند، خود را «بی‌نی‌سی» معرّفی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مشابه:

دکمه بازگشت به بالا