اثر اهدای ثواب قِرائت قرآن به اهل بیت (علیهم السّلام) (کلیپ صوتی کوتاه)

بسم الله الرّحمان الرّحیم
چند لحظه از سخنرانی حاج‌آقا اسماعیل داستانی بِنیسی
(متن صوت بالا):

اثر اهدای ثواب قِرائت قرآن به اهل بیت (علیهم السّلام)

قرآن می‌خوانی، تفسیر قرآن می‌خوانی، معارف قرآنی بیان می‌کنی و هر چیزی به قرآن مربوط است و تو انجام می‌دهی به لطف الاهی، هدیّه کن به صاحب آن [یعنی: به حضرت رسول اکرم. صلّی الله علیه و آله و سلّم].

[علیّ بن مُغَیره] به حضرت [امام کاظم ـ علیه السّلام. ـ ] گزارش داد که من هرچقدر در ماه مبارک رمضان، ختم قرآن داشته باشم، روز عید فطر شروع می‌کنم یک‌دانه یک‌دانه به شماها [= اهل بیت] هدیّه‌کردن تا می‌رسم به خود شما.»

بعد، سؤالی کرد: «در مقابل این کار،‌ چه پاداشی وجود دارد؟» حضرت جواب دادند: «لَکَ بِذلِکَ اَن تَکونَ مَعَهُم یَومَ القِیامه؛ برای تو در مقابل هدیّه‌کردنت قِرائت قرآن را به ما، اهل بیت، این است که با اهل بیت باشی در روز قیامت!» با اهل بیت!

منِ امام کاظم کجایم در قیامت؟ در به‌ترینِ مقامات. تو هم آن‌جا نه‌تنها موردعنایت منی، با منی، همراه منی.

چطور می‌شود انسانی، همراه امام می‌شود در آن درجه؟ قرآن بخوانی در ماه مبارک رمضان، روز عید فطر هدیّه بدهی به یکی از این بزرگواران یا به مجموعی از این‌ها. صلوات الله تعالی علیهم.

علیّ بن مغیره می‌گوید: «گفتم: الله اکبر!» از روی تعجّب. «الله اکبر! فَلی بِذلِکَ؟!»؛ یک قرآن خواندم، هدیّه دادم به شمای امام کاظم. یک قرآن خواندم؛ [هدیّه] دادم به مادرتان، حضرت زهرا؛ این‌قدر خدا به من مقام می‌دهد که با شما باشم؟! حضرت ۳ بار فرمودند: «نَعَم؛ نَعَم؛ نَعَم [= بله؛ بله؛ بله].»

#عید سعید فطر، #عید فطر، #قرائت قرآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مشابه:

دکمه بازگشت به بالا